آخرین اخبار

19. دى 1396 - 14:55   |   کد مطلب: 295287
مرصاداسپورت : رئیس فدراسیون دو و میدانی گفت: یکی از برنامه هایی که در فدراسیون آغاز شده و حتما ادامه پیدا می کند اعزام مربیان سازنده در رده های سنی پایه همراه با ورزشکاران به مسابقات برون مرزی است.

به گزارش خبرنگار مرصاد اسپورت، مجید کیهانی در مجمع انتخاباتی هیات دو و میدانی استان کرمانشاه که در سالن شهید هادیان برگزار شد، اظهار داشت: اخیرا 15 نفر از مربیان سازنده کشور در رده های سنی نونهالان و نوجوانان همراه با ورزشکارانی که خود آن ها تربیت کرده بودند به تایلند و کنیا اعزام کردیم.

کیهانی ادامه داد: در رشته دو و میدانی مهمترین عامل برای موفقیت وجود مربیان کارآزموده و توانمند است به همین خاطر بیشترین تمرکز خود را روی همین موضوع گذاشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: امروز کشوری مانند لهستان که یکی از قطب های دو و میدانی در جهان محسوب می شود اساس و بنیاد این رشته در کشور خود را بر پایه مربیان بومی و تخصصی کردن آن ها، بنا نهاده است.

رئیس فدراسیون دو و میدانی افزود: کشوری مانند لهستان که فقط در رشته دو و میدانی برای کسب 10 مدال در المپیک 2020 توکیو برنامه ریزی کرده است، حتی یک مربی خارجی در این رشته ندارد.

کیهانی گفت: بر همین اساس ما نیز در فدراسیون طرح ساماندهی مربیان و ارتقاء دانش فنی آن ها را آغاز و تاکنون در فاز اول موفق به ساماندهی 44 مربی در سطح کشور شده ایم که دو نفر آن ها سهم استان کرمانشاه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: رساندن مربیان ساماندهی شده به 120 نفر تا پایان دوران ریاست بر فدراسیون که حدود یک سال و هشت ماه از آن باقی مانده از دیگر برنامه هایی است که دنبال و حتما اجرایی می کنیم.

رئیس فدراسیون دو و میدانی ادامه داد: این مربیان که از سازنده ترین مربیان دو و میدانی کشور هستند هر کدام در ماده ای تخصصی فعالیت و از فدراسیون حقوق دریافت می کنند.

کیهانی خاطرنشان کرد: هر کدام از این مربیان باید بتوانند در دوره سه ماهه حداقل 5 ورزشکار مستعد و نخبه را شناسایی و تربیت کنند در غیر این صورت از لیست مربیان طرح کنار گذاشته می شوند.

وی همچنین از صدور بیش از 30 هزار کارت مربیگری در 3 سال اخیر خبر داد و گفت: متاسفانه هم اکنون تنها حدود 500 نفر به صورت مستمر با فدراسیون همکاری دارند.

رئیس فدراسیون دو و میدانی در ادامه استان کرمانشاه را یکی از قطب های دو و میدانی کشور معرفی کرد و گفت: در این استان ظرفیت ها و استعدادهای بسیاری وجود دارد که رئیس جدید باید بتواند آن ها را شناسایی و توسط مربیان آموزش دیده شکوفا کند.

کیهانی گفت: هیچ کس منکر مشکلات و کمبود امکانات نیست اما باید از همین حداقل ها نیز به خوبی استفاده و افق دیدمان برای تربیت قهرمان آسیا و جهان باشد.

وی در پایان گفت: از سوی فدراسیون 10 میلیون تومان و از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز 10 میلیون تومان دیگر برای کمک به ورزش دو و میدانی استان و خرید تجهیزات و امکانات اولیه مورد نیاز کمک می شود و امکانات مورد نیاز دیگر نیز در آینده ای نزدیک خریداری و به هیات دو و میدانی استان ارسال می شود.

دیدگاه شما

دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
کانال خبری مرصاد اسپرت
اینستاگرام مرصاد اسپرت
عناوین روزنامه های صبح کشور
ورزش سه
پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه