آخرین اخبار

5. ارديبهشت 1395 - 9:20   |   کد مطلب: 294184
مرصاد اسپرت: ترکیب تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا در ازبکستان مشخص شد که در این میان نام یک وزنه بردار کرمانشاهی نیز به چشم می خورد.

بابک سلیمی رییس هیات وزنه برداری استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد اسپرت با اعلام این خبر گفت: چهل و ششمین دوره از مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا از 3 تا 11 اردیبهشت ماه در تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است .

 

سلیمی ضمن اشاره به اینکه در این دوره از مسابقات 161 وزنه بردار از 30 کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند گفت:  تیم ملی کشورمان نیز با نظر سر مربی تیم ملی بزرگسالان ، با یک ترکیب 8 نفره در این دوره از مسابقات حضور یافته است که در میان این نفرات اعزامی کیا قدمی در دسته 105 کیلوگرم تنها نماینده استان کرمانشاه می باشد.

 

رییس هیات وزنه برداری استان کرمانشاه گفت: این وزنه بردار کرمانشاهی به همراه محمدرضا براری دیگر ملی پوش ایرانی،  با رکورد ورودی 391 کیلوگرم در استارت اولیه دسته خود ، جز نفرات سوم و چهارم هستند که فردا عازم این دوره از مسابقات می شوند. گفتنی است ایوان افریموف نفر هشتم جهان و سرداربیک داسمورتوف نفر دهم جهان که هر دو از ازبکستان هستند با رکورد ورودی 395 کیلوگرم رقبای نمایندگان ایران هستند.

 

سلیمی خاطر نشان کرد: کسب سهیمه المپیک برای وزنه برداران تنها با حضور در دو دوره ازمسابقات جهانی و یا آسیایی میسر است که البته این وزنه بردار توانمند و با اخلاق کرمانشاهی پیش از این با کسب مدال برنز در مسابقات وزنه برداری بزرگسالان آسیا درقزاقستان و همچنین حضور در این دوره از مسابقات، شرایط لازم برای کسب سهمیه حضور در مسابقات المپیک 2016 ریو را بدست می آورد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری مرصاد اسپرت
اینستاگرام مرصاد اسپرت
عناوین روزنامه های صبح کشور
ورزش سه
پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه